Elektroninis.lt parašas, dokumentų pasirašymas

Kas yra „Elektroninis.lt moksleiviams“? Kur jį galima įsigyti? Kokios jo naudojimo galimybės?

Elektroninis.lt moksleiviams yra specialiai 18 metų nesulaukusiems asmenims Registrų centro sukurtas mobiliojo elektroninio parašo atitikmuo, kuriuo jaunuoliai gali patvirtinti savo tapatybę jungdamiesi prie elektroninių paslaugų, tačiau negali pasirašyti elektroninių dokumentų.

Moksleivis, naudodamasis specialiai jam sukurtu įrankiu, gali save identifikuoti elektroninėje erdvėje – tai yra patvirtinti savo tapatybę jungiantis prie jam skirtų elektroninių paslaugų. Įprastai elektroniniame paraše yra du sertifikatai – identifikavimo ir pasirašymo. Elektroninis.lt moksleiviams turi tik vieną sertifikatą – autentifikavimosi. Moksleiviai negali sudarinėti sutarčių, tad ir elektroninio parašo naudojimas jiems nėra reikalingas. Kas kita – tapatybės nustatymas internete.
Elektroninis.lt moksleiviams yra išduodamas mobiliojo ryšio operatoriaus „TELE2“ salonuose tik išankstinio apmokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojams.
Į „TELE2“ saloną su nepilnamečiu moksleiviu turi atvykti vienas iš tėvų. Elektroninis.lt moksleiviams bus išduodamas, jeigu ir vienas iš tėvų, ir vaikas pateiks asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – pasą ar asmens tapatybės kortelę. Taip pat reikia pateikti ir vaiko gimimo liudijimą.

 

Redaguota: 2018-12-05 13:32
Į viršų