Juridinių asmenų registras

Kokie dokumenta​​i pateikiami Juridinių asmenų r​e​gistro tvarky​to​jui įregistr​uoti juridi​ni​o asmens tei​sin​į statusą "Pertvarkomas"?

Dokumentų ir duomenų teikėjas ne vėliau kaip pirmąją sprendimo dėl juridinio asmens pertvarkymo viešo paskelbimo dieną (registruotis vizitui galite čiaJuridinių asmenų registro tvarkytojui pateikia:
1. Prašymą įregistruoti teisinį statusą  Pertvarkomas (formos JAR-1 ir  JAR-TST1).
2. Sprendimą dėl juridinio asmens pertvarkymo.
3. Valstybinės priežiūros institucijos leidimą, jeigu tokio leidimo išdavimas numatytas įstatymuose.
4. Dokumentus ir duomenis teikiančio asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jeigu duomenis teikia ne vadovas, Registro tvarkytojui turi būti pateikiami atstovo įgaliojimus patvirtinantys dokumentai. Kai dokumentai siunčiami paštu, pridedama vadovo asmens dokumento kopija.

Pertvarkant kitos teisinės formos juridinį asmenį į akcinę bendrovę arba uždarąją akcinę bendrovę, turto, kuris perduodamas už bendrovės akcijas, vertinimo ataskaita ne vėliau kaip prieš 10 dienų iki sprendimo dėl pertvarkymo priėmimo turi būti pateikta Registro tvarkytojui.

Vadovas arba jo įgaliotas asmuo prašymą įregistruoti teisinį statusą Pertvarkomas gali pateikti ir elektroniniu būdu per Registrų centro klientų savitarnos sistemą
Duomenų ir dokumentų teikėjas kvalifikuotu sertifikatu patvirtintu elektroniniu parašu prisijungęs prie Registrų centro klientų savitarnos sistemos, spustelėjęs nuorodą Juridinių asmenų registras ir kairėje meniu pusėje pasirinkęs laukelius: Juridinio asmens, filialo ir duomenų registravimasJuridinio asmens, filialo duomenų registravimas, Teisinio statuso įregistravimas. Pasirinkus teisinį statusą Pertvarkomas reikės nurodyti, kas priėmė sprendimą pertvarkyti (institucija, juridinio asmens organas, dalyvis) bei sprendimo priėmimo datą. Svarbu pažymėti, kad prie prašymo būtina pridėti  PDF arba ADOC formate sugeneruotą dokumentą, patvirtinantį sprendimą pertvarkyti juridinį asmenį.

Išsaugojus duomenis ir spustelėjus Tęsti, savitarnos sistema sugeneruos prašymą keisti duomenis (JAR-1-E), kurį reikės pasirašyti elektroniniu parašu.  Dokumentams pasirašyti reikia spustelėti šalia nepasirašyto dokumento esančią aktyvią nuorodą Pasirašyti.  Krepšelį reikia apmokėti savitarnos sistemoje. Juridinių asmenų registro tvarkytojui įregistravus teisinį statusą, prašymo būsena bus pakeista į Įvykdytas ir duomenų bei dokumentų teikėjas elektroniniu paštu gaus tai patvirtinančią žinutę.

Už teisinio statuso įregistravimą mokamas 16,90 euro atlyginimas, teikiant prašymą elektroniniu būdu - 9,12 euro atlyginimas.  Informaciją apie atsiskaitomąsias sąskaitas rasite čia.

Prašymas įregistruoti po pertvarkymo veiksiančio juridinio asmens steigimo dokumentus ir duomenis nustatyta tvarka teikiamas tik popieriniu būdu. Prašymo forma JAR-1 teikiama su notaro tvirtinamuoju įrašu.

 

Redaguota: 2023-12-19 09:01
Į viršų