Juridinių asmenų registras

Kokius dokumentus pateikti Juridinių asmenų registro tvarkytojui, jeigu mirė individualios įmonės savininkas?

Individuali įmonė yra paveldima Civilinio kodekso nustatyta tvarka. Įpėdinis (įpėdiniai), priėmęs palikimą, turi teisę kreiptis į teismą dėl palikimo administratoriaus paskyrimo. Gavęs paveldėjimo teisės liudijimą, įpėdinis (įpėdiniai), turi pateikti Juridinių asmenų registro tvarkytojui dokumentus ir duomenis dėl savininko duomenų pakeitimo. Jeigu įmonę paveldi keli savininkai (įskaitant ir nepilnamečius), pildoma viena forma JAR-1 ir formos JAR-S (jeigu paveldėtojai yra keli, kiekvienam iš jų pildoma atskira JAR-S forma), kurioje nurodomi duomenys apie savininką.
Tuo atveju, jeigu miręs įmonės savininkas buvo paskirtas likvidatoriumi, kartu su aukščiau nurodytais dokumentais teikiama forma JAR-LK1, kurioje nurodomi duomenys apie likvidatorių bei savininko (savininkų) sprendimas dėl likvidatoriaus paskyrimo.

Individualių įmonių įstatyme nustatyta, kad individualioje įmonėje gali būti tik vienas savininkas, todėl įmonė, kurią paveldėjo keli paveldėtojai, turi būti pertvarkoma arba likviduojama. Sprendimą dėl įmonės pertvarkymo ar likvidavimo galima teikti kartu su teikiamais dokumentais dėl savininko (savininkų) duomenų įregistravimo.

 

 

Redaguota: 2023-12-19 08:55
Žymos: mirė, savininkas
Į viršų