Gyventojų registras

Kaip gauti pažymą, kad jauna šeima nėra susijusi artimos giminystės ryšiais su asmeniu, iš kurio perka būstą? Pažyma reikalinga norint gauti valstybės paramą jaunai šeimai perkant pirmąjį būstą regionuose.

Asmuo, norintis gauti pažymą apie artimos giminystės ryšius su asmeniu, iš kurio perka būstą, VĮ Registrų centrui turi pateikti laisvos formos prašymą.

Prašyme turi būti nurodytas pažymos gavimo teisinis pagrindas (įstatymas), duomenų naudojimo tikslas bei įvardytas asmuo, iš kurio perkamas būstas. Šiuo metu Lietuvoje galioja du įstatymai, suteikiantys galimybę gauti valstybės finansinę paramą būstui įsigyti – tai Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymas ir Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymas.

Kartu su prašymu reikia pateikti ir asmens, iš kurio perkamas būstas, rašytinį laisvos formos sutikimą tikrinti jo giminystės ryšį su pirkėju.

Jei būstą perka šeima, prašymus turi pateikti abu sutuoktiniai (išduodamos atskiros pažymos), o savininko (-ų) sutikimas gali būti vienas keliems asmenims.

Prašymas gali būti pateikiamas:

- siunčiant prašymą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją bei kitus dokumentus paštu, adresu Lvovo g. 25-101, 09320 Vilnius;

PASTABA: Karantino laikotarpiu paštas skelbia, jog registruoti laiškai, prenumerata bei siuntos, telpantys į pašto dėžutę, bus įmetami į pašto dėžutę. Klientas, pasirinkdamas dokumentų siuntimą paštu, turi įsivertinti praradimo riziką.

- siunčiant elektroniniu parašu pasirašytą prašymą el. paštu info@registrucentras.lt; jeigu elektroniniu parašu pasirašyti nėra galimybės, taip pat galima pateikti paprastu parašu patvirtintą ir nuskenuotą prašymą; tokiu atveju, kartu su prašymu ir kitais dokumentais taip pat turi būti pateikta prašymą teikiančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija;

- karantino laikotarpiu prašymo atvykus į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį pateikimas yra ribojamas; itin svarbiais ir neatidėliotinais atvejais, kai paslaugos neteikiamos elektroniniu būdu, klientai aptarnaujami tik iš anksto užsiregistravę telefonu (8 5) 268 8262; klientus priimančių padalinių darbo laikas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Telšiuose ir Tauragėje: I–IV 8:00–17:00, V 8:00–16:00.

Papildoma su prašymo pateikimu susijusi informacija pateikiama nuorodose: pažymų išdavimo terminai, paslaugų įkainiai.

 
Redaguota: 2020-04-20 10:09
Į viršų