Elektroninis.lt parašas, dokumentų pasirašymas

1. Kompiuteryje turi būti įdiegta LocalSign programinė įranga.

2. Kompiuteryje turi būti įdiegta AWP Identity Manager (IDEMIA USB laikmenai), SafeNet (Gemalto IDPrime USB laikmenai), SafeSign Standard (G&D USB kriptografiniam raktui arba Lustinei kortelei + skaitytuvo tvarkyklės) arba SafeNet (Aladdin eToken PRO USB laikmenai) tvarkyklė, atidarius SafeSign Standard arba SafeNet turite matyti savo duomenis (vardas pavardė).

3. Naršyklėje turi būti importuoti šakniniai sertifikatai.
Elektroninis.lt parašas galioja 2 metus nuo išdavimo dienos.
El. parašo slaptažodį (PIN) pasikeiskite vadovaudamiesi šiomis instrukcijomis:

Nuo 2017 m. kovo 7 d. Mozilla Firefox naršyklė (52 versija) nutraukė išorinių plėtinių (NPAPI) (įskaitant JAVA) palaikymą, todėl naudotis stacionariu el. parašu su Mozilla Firefox interneto naršykle nepavyks. Rekomenduojame naudoti Internet Explorer interneto naršyklę.
 

  • Įsitikinkite, kad parengėte kompiuterį darbui su parašo elektroninis.lt laikmena, kaip nurodyta puslapyje „Paruošti kompiuterį“.
  • Patikrinkite, ar dokumento dydis neviršija leistino dydžio. Savitarnoje pasirašomo dokumento dydis ribojamas iki 5 MB, GoSign - iki 6 MB.
  • Jei dokumentą skenuojate, rekomenduojame visų pirma skenuotą dokumentą išsaugoti JPG formatu, o tada konvertuoti į PDF formatą.
Atnaujinti el. parašo sertifikatus USB arba lustinėje kortelėje galite atvykę į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį. Su savimi reikia turėti elektroninio parašo laikmeną ir asmens tapatybės dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę). Įkainius rasite nuorodoje.


 
El. parašo laikmenos - USB arba lustinės kortelės - atblokavimui reikėtų atvykti į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį su elektroninio parašo laikmena ir asmens tapatybės dokumentu. Ši paslauga yra teikiama atlygintinai

Taip, el. parašą kriptografinėje USB laikmenoje arba lustinėje kortelėje galima užsisakyti internetu. Daugiau informacijos apie šią galimybę pateikta čia.

Reikia pateikti laisvos formos prašymą nutraukti į USB laikmeną įrašytų sertifikatų galiojimą ir nurodyti asmens, kuriam bus naujai įrašomi sertifikatai, duomenis: vardą, pavardę ir asmens kodą (atsisiųsti sutikimo pavyzdį). Su šiuo prašymu nurodytas asmuo turi atvykti į Registrų centrą, kartu tur
Praradus ar pametus kriptografinę USB laikmeną ar lustinę kortelę arba atskleidus PIN kodą, sertifikato galiojimą galima sustabdyti paskambinus telefonu (8 5) 2688 388.
Patikrinkite, ar tinkamai paruošėte kompiuterį darbui su elektroninis.lt parašu. Informaciją apie kompiuterio paruošimą ir automatizuoto kompiuterio paruošimo įrankius rasite čia.
Atsinaujinti sertifikatus galite atvykę į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį. Su savimi būtinai turėkite el. parašo laikmeną ir asmens tapatybės dokumentą. Fizinis asmuo, norintis, kad už el.
Užsienio valstybėje išduotas el. parašas Lietuvoje galioja tuo atveju, jei el. parašo teikėjas yra įtrauktas į Patikimumo užtikrinimo paslaugų  teikėjų sąrašą. Daugiau informacijos apie tai galite rasti Ryšių reguliavimo tarnybos puslapyje. Registrų centro sistemose (įskaitant www.gosign.lt) dokumentus galima pasirašyti šių sertifikavimo centrų išduotu el. parašu:
Jei turite parašą elektroninis.lt USB laikmenoje arba lustinėje kortelėje, Jums reikia atvykti į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį su el. parašo laikmena ir asmens tapatybės dokumentu. Paslauga yra teikiama atlygintinai.

Nuo 2017 m. kovo 7 d. Mozilla Firefox interneto naršyklė (52 versija) nutraukė išorinių plėtinių (NPAPI) (įskaitant JAVA) palaikymą, todėl naudotis stacionariu el. parašu su Mozilla Firefox interneto naršykle nepavyks. Rekomenduojame naudoti Internet Explorer interneto naršyklę.
 
Daugiau informacijos galite rasti šioje nuorodoje.


 Visą informaciją, kur ir kaip galite įsigyti elektroninį parašą elektroninis.lt, rasite nuorodoje http://www.elektroninis.lt/lt/isigyti.
Tokiu atveju reikia įdiegti į Adobe Reader programą šakninius sertifikatus bei atlikti kelis nustatymus. Šiuo adresu rasite programėlę "Adober Reader nustatymai", kuri visa tai atliks. Jei nepavyks jos įdiegti, atlikite nustatymus savarankiškai, instrukciją ir reikiamus dokumentus rasite šiuo adresu.
Taip, parašą elektroninis.lt gali įsigyti:
  • užsienio valstybių piliečiai (ne Europos Sąjungos ir Šengeno erdvei priklausančių valstybių, kurios nėra Europos Sąjungos narės, piliečiai), turintys leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje (kortelę). Daugiau informacijos, kaip įsigyti el.
Jei turite elektroninis.lt parašą USB laikmenoje arba lustinėje kortelėje, Jums reikia atvykti į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį su el. parašo laikmena ir asmens tapatybės dokumentu. Paslauga mokama.
 
 


Greičiausiai ištrynėte sertifikatą, sertifikatus reikia įrašyti iš naujo. Prašome atvykti į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį su el. parašo laikmena ir asmens tapatybės dokumentu. Paslaugos kaina tokia pati, kaip el. parašo atnaujinimo atveju.
Rekomenduojame išdiegti turimą Java programos versiją ir įdiegti naujausią versiją iš tinklapio www.java.com. Įdiegę naujausią Java programinę įrangą, patikrinkite, ar įjungtas Java komponentas naršyklėje "plug-in" arba liet. plėtinių sąraše. Jei ne – įjunkite jį.
Atnaujinus el. parašo sertifikatus išduodamas naujas el. parašo slaptažodis (PIN).
Kad Adobe Reader programa teisingai atpažintų parašą elektroninis.lt, reikia atlikti programos nustatymus.Tai galite atlikti savarankiškai arba pasinaudoję specialia programėle. Daugiau informacijos rasite elektroninis.lt
Greičiausiai diegiate šakninius sertifikatus tiesiai iš atidaryto ZIP failo. Šakninių sertifikatų ZIP failą visų pirma reikia išsisaugoti kompiuteryje, tuomet išarchyvuoti ir tik tada įdiegti sertifikatus. Išbandykite automatizuoto šakninių sertifikatų diegimo programėlę.
Naudojant Android ar iOS operacines sistemas rekomenduojame naudotis mobiliuoju elektroniniu  parašu, kadangi negalime pasiūlyti USB laikmenos ir lustinės kortelės tvarkyklių Android ir iOS operacinėms sistemoms.
Tokia klaida būdinga JAVA 7 update 6 ir naujesnėms JAVA versijoms. Susidūrus su šia problema, rekomenduojame atlikti šiuos nustatymus:
  • kompiuteryje atverkite Control Panel,
  • atsidarykite meniu JAVA CONSOLE,
  • pasirinkite Advanced kortelę ir nuimkite varnelę prie užrašo Enable Online Certificate Validation.
Rekomenduojame iš naujo paruošti kompiuterį darbui su parašu elektroninis.lt. Automatizuoto kompiuterio paruošimo įrankius rasite čia.
Naujame slaptažodyje turi būti didžiosios raidės, mažosios raidės ir skaičiai, pavyzdžiui, AAaa11. Slaptažodis pakeičiamas tik tada, kai jis visiškai atitinka reikalavimus ir rodoma "100%".