Elektroninis.lt parašas, dokumentų pasirašymas

Užsienio valstybėje išduotas el. parašas Lietuvoje galioja tuo atveju, jei el. parašo teikėjas yra įtrauktas į Patikimumo užtikrinimo paslaugų  teikėjų sąrašą. Daugiau informacijos apie tai galite rasti Ryšių reguliavimo tarnybos puslapyje. Registrų centro sistemose (įskaitant www.gosign.lt) dokumentus galima pasirašyti šių sertifikavimo centrų išduotu el. parašu:
Tokiu atveju reikia įdiegti į Adobe Reader programą šakninius sertifikatus bei atlikti kelis nustatymus. Šiuo adresu rasite programėlę "Adober Reader nustatymai", kuri visa tai atliks. Jei nepavyks jos įdiegti, atlikite nustatymus savarankiškai, instrukciją ir reikiamus dokumentus rasite šiuo adresu.
Elektroninis.lt parašą galima įsigyti ir atnaujinti visuose Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose. El. parašo gamyba ar atnaujinimas, jei prašymas pateikiamas didžiuosiuose klientų aptarnavimo padaliniuose, užtrunka trumpiau nei mažesniuose padaliniuose, tačiau bet kuriuo atveju gamyba truks ne ilgiau 7 darbo dienų. Tikslesnę informaciją dėl gamybos terminų Jums suteiks pačiame Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje.
 
Rekomenduojame iš naujo paruošti kompiuterį darbui su parašu elektroninis.lt. Automatizuoto kompiuterio paruošimo įrankius rasite čia.
Elektroninis.lt parašas galioja 2 metus nuo išdavimo dienos.
Siekdami užtikrinti sklandų el. parašo sertifikato atnaujinimo procesą, maloniai prašome Jūsų neatidėlioti vizito pas mus ir atvykti atsinaujinti savo turimo sertifikato kaip galima anksčiau, nelaukiant paskutinės termino dienos.
El. parašo slaptažodį (PIN) pasikeiskite vadovaudamiesi šiomis instrukcijomis:
1. Kompiuteryje turi būti įdiegta LocalSign programinė įranga.

2. Kompiuteryje turi būti įdiegta AWP Identity Manager (IDEMIA USB laikmenai), SafeNet (Gemalto IDPrime USB laikmenai), SafeSign Standard (G&D USB kriptografiniam raktui arba Lustinei kortelei + skaitytuvo tvarkyklės) arba SafeNet (Aladdin eToken PRO USB laikmenai) tvarkyklė, atidarius SafeSign Standard arba SafeNet turite matyti savo duomenis (vardas pavardė).

3. Naršyklėje turi būti importuoti šakniniai sertifikatai.
Tokiu atveju turėtumėte atvykti į vieną iš Registrų centro klientų aptarnavimo padalinių ir įsigyti naują USB laikmeną su įrašytu el. parašo sertifikatu.

Ne, el. parašo saugumo reikalavimai nuo 2020 m. sausio 1 d. neturi jokios įtakos mobiliojo elektroninio parašo naudotojams. Dėl papildomos informacijos apie mobilųjį parašą galite kreiptis į savo mobiliojo ryšio operatorių.

Ne, naujausių ES saugumo reikalavimų neatitinka tik „Aladdin eToken PRO“ tipo USB laikmenos. Kitose USB laikmenose Registrų centro išduoti sertifikatai galios ir po 2020 m. sausio 1 d.
Kadangi kriptografinėse USB laikmenose „Aladdin eToken PRO“ įrašyti el. parašo sertifikatai nustos galioti nuo 2020 m. sausio 1 d., nuo tos dienos šių įrenginių negalėsite naudoti elektroninių dokumentų pasirašymui.
Tai padaryti galima atvykus į artimiausią Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį. Atvykus su savimi reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Siekdami užtikrinti sklandų el. parašo paslaugos teikimą, Jūsų sertifikato galiojimą atnaujinome į turimą USB laikmeną. Vis dėlto, įsipareigojame teikti saugias ir patikimas paslaugas, todėl privalome laikytis naujausių ES saugumo reikalavimų. Maloniai prašome Jūsų supratingumo ir bendradarbiavimo.

Jums kompensuosime ankščiau už sertifikato atnaujinimą sumokėtą sumą (8,23 EUR) ir naujas sertifikatas naujame įrenginyje „QSCD Idemia“ Jums kainuos 35,10 EUR.
Jūsų turimas el. parašo sertifikatas buvo atnaujintas į „Aladdin eToken PRO“ kriptografinę USB laikmeną. Vadovaujantis ES direktyva (eIDAS), šios laikmenos neatitinka keliamų saugumo reikalavimu, todėl jose įrašyti sertifikatai nuo 2020 m. sausio 1 d. nustoja galioti. Norėdami toliau naudotis el. parašu, turėtumėte atsinaujinti sertifikatą naujoje, saugioje USB laikmenoje.
Pagamintus ir įrašytus el. parašo sertifikatus būtina atsiimti per 30 kalendorinių dienų. Neatsiėmus pagamintų ir įrašytų el. parašo sertifikatų per 30 kalendorinių dienų, sertifikatų galiojimas nutraukiamas, o pinigai už juos negrąžinami. Kriptografinę laikmeną su elektroninio parašo sertifikatais bus galima atsiimti tik papildomai sumokėjus už šių sertifikatų atnaujinimą.

Elektroninis.lt parašas suteikiamas pilnametystės (18 metų) sulaukusiems Lietuvos Respublikos piliečiams, užsienio valstybių (ne Europos Sąjungos ir Šengeno erdvei priklausančių valstybių, kurios nėra Europos Sąjungos narės) piliečiams, turintiems leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje (kortelę), ir Europos Sąjungos ir Šengeno erdvei priklausančių valstybių, kurios nėra Europos Sąjungos narės, piliečiams, turintiems <a href="https://adic.lrv.lt/lt/asmens-dokumentai/leidimai-gyven

El. parašo sertifikatai išduodami tik fiziniams asmenims, tačiau sąskaita už paslaugas gali būti išrašyta įmonės vardu.
Praradus ar pametus el. parašo laikmeną arba atskleidus PIN kodą, jo galiojimą sustabdyti galima paskambinus telefonu (85) 2688 388.
Europos Sąjungos ir Šengeno erdvei priklausančių valstybių, kurios nėra Europos Sąjungos narės, piliečiai gali įsigyti elektroninis.lt parašą:
Jei turite elektroninis.lt parašą USB laikmenoje arba lustinėje kortelėje, Jums reikia atvykti į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį su el. parašo laikmena ir asmens tapatybės dokumentu. Paslauga mokama.
 
 


Taip, parašą elektroninis.lt gali įsigyti:
  • užsienio valstybių piliečiai (ne Europos Sąjungos ir Šengeno erdvei priklausančių valstybių, kurios nėra Europos Sąjungos narės, piliečiai), turintys leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje (kortelę). Daugiau informacijos, kaip įsigyti el.
Jei turite parašą elektroninis.lt USB laikmenoje arba lustinėje kortelėje, Jums reikia atvykti į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį su el. parašo laikmena ir asmens tapatybės dokumentu. Paslauga yra teikiama atlygintinai.

Atsinaujinti sertifikatus galite atvykę į elektroninis.lt prekybos vietą. Su savimi būtinai turėkite el. parašo laikmeną ir asmens tapatybės dokumentą. Fizinis asmuo, norintis, kad už el.
Reikia pateikti laisvos formos prašymą nutraukti į USB laikmeną įrašytų sertifikatų galiojimą ir nurodyti asmens, kuriam bus naujai įrašomi sertifikatai, duomenis: vardą, pavardę ir asmens kodą (atsisiųsti sutikimo pavyzdį). Su šiuo prašymu nurodytas asmuo turi atvykti į Registrų centrą, kartu tur
Praradus ar pametus kriptografinę USB laikmeną ar lustinę kortelę arba atskleidus PIN kodą, sertifikato galiojimą galima sustabdyti paskambinus telefonu (8 5) 2688 388.

Taip, el. parašą kriptografinėje USB laikmenoje arba lustinėje kortelėje galima užsisakyti internetu. Daugiau informacijos apie šią galimybę pateikta čia.