Elektroninis.lt parašas, dokumentų pasirašymas

Atsinaujinti sertifikatus galite atvykę į elektroninis.lt prekybos vietą. Su savimi būtinai turėkite el. parašo laikmeną ir asmens tapatybės dokumentą. Fizinis asmuo, norintis, kad už el.
El. parašo laikmenos - USB arba lustinės kortelės - atblokavimui reikėtų atvykti į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį su elektroninio parašo laikmena ir asmens tapatybės dokumentu. Ši paslauga yra teikiama atlygintinai. Jei užsiblokavote mobilųjį elektroninis.lt parašą, prašome kreiptis į savo mobiliojo ryšio operatorių.
  • Jei turite parašą elektroninis.lt USB laikmenoje arba lustinėje kortelėje, Jums reikia atvykti į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį su el. parašo laikmena ir asmens tapatybės dokumentu. Paslauga yra teikiama atlygintinai.
  • Jei naudojate mobilųjį el. parašą, prašome kreiptis į savo mobiliojo ryšio operatorių.
     


Iki šių metų liepos 1 d. visi mobiliojo elektroninio parašo vartotojai turi pasikeisti SIM korteles.
 
Šis veiksmas yra būtinas didinant mobiliojo elektroninio parašo saugumo lygį ir vykdant ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktus (Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB, ir Ryšių reguliavimo tarnybos sprendimą).
 
Nuo 2017 m. rugpjūčio mėnesio Registrų centro platinamos naujo pavyzdžio USB (Gesiecke & Devrient) laikmenos tinkamai veikia tik su naujausia „SafeSign” programos versija (3.0.124 versija), kurią galite rasti šioje nuorodoje.

Galima turėti tiek mobilųjį, tiek stacionarųjį elektroninį parašą. Sertifikatai nustoja galioti pasibaigus sutarčiai.
Mobiliuoju el. parašu gali naudotis ir išankstinio apmokėjimo TELE2 mobiliojo ryšio paslaugos „Pildyk“ vartotojai. Elektroninį parašą galite įsigyti artimiausiameTELE2 salone. Daugiau informacijos rasite svetainėje www.pildyk.lt.
 

Elektroninis.lt moksleiviams yra specialiai 18 metų nesulaukusiems asmenims Registrų centro sukurtas mobiliojo elektroninio parašo atitikmuo, kuriuo jaunuoliai gali patvirtinti savo tapatybę jungdamiesi prie elektroninių paslaugų, tačiau negali pasirašyti elektroninių dokumentų.

Praradus ar pametus kriptografinę USB laikmeną ar lustinę kortelę arba atskleidus PIN kodą, sertifikato galiojimą galima sustabdyti paskambinus telefonu (8 5) 2688 388.
Europos Sąjungos ir Šengeno erdvei priklausančių valstybių, kurios nėra Europos Sąjungos narės, piliečiai, turintys leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje (pažymą), gali įsigyti elektroninis.lt parašą:

Taip, el. parašą kriptografinėje USB laikmenoje arba lustinėje kortelėje galima užsisakyti internetu. Daugiau informacijos apie šią galimybę pateikta čia.

Atnaujinti el. parašo sertifikatus USB arba lustinėje kortelėje galite atvykę į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį. Su savimi reikia turėti elektroninio parašo laikmeną ir asmens tapatybės dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę). Įkainius rasite nuorodoje.

Jei pasibaigė mobiliojo el. parašo sertifikatų galiojimas, prašome kreiptis į savo mobiliojo ryšio operatorių.
 
Praradus ar pametus el. parašo laikmeną arba atskleidus PIN kodą, jo galiojimą sustabdyti galima paskambinus telefonu (85) 2688 388.
Fizinis asmuo, norintis, kad už el. parašo sertifikato išdavimą / atnaujinimą sąskaita būtų išrašoma ir pateikiama juridiniam asmeniui, be kitų reikalingų sertifikatą išduoti dokumentų privalo pateikti laisvos formos raštišką juridinio asmens sutikimą apmokėti minėtas paslaugas, kuriame nurodytas juridinio asmens pavadinimas, kodas bei adresas ir konkretaus fizinio asmens (darbuotojo) vardas, pavardė, asmens kodas. 
Informaciją apie tai, kokių dokumentų reikia norint  įsigyti elektroninį parašą elektroninis.lt, rasite nuorodoje.
El. parašo sertifikatai išduodami tik fiziniams asmenims, tačiau sąskaita už paslaugas gali būti išrašyta įmonės vardu. Tokiu atveju, fizinis asmuo be kitų reikalingų sertifikatą išduoti dokumentų privalo pateikti laisvos formos raštišką juridinio asmens sutikimą apmokėti minėtas paslaugas, kuriame nurodytas juridinio asmens (įmonės) pavadinimas, kodas bei adresas ir konkretaus fizinio asmens (darbuotojo) vardas, pavardė, asmens kodas.
Greičiausiai ištrynėte sertifikatą, sertifikatus reikia įrašyti iš naujo. Prašome atvykti į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį su el. parašo laikmena ir asmens tapatybės dokumentu. Paslaugos kaina tokia pati, kaip el. parašo atnaujinimo atveju.
Naudojant Android ar iOS operacines sistemas rekomenduojame naudotis mobiliuoju elektroniniu  parašu, kadangi negalime pasiūlyti USB laikmenos ir lustinės kortelės tvarkyklių Android ir iOS operacinėms sistemoms.
informuojame, kad GoSign.lt maksimalus pasirašomo PDF dokumento dydis yra 6 MB.
 
  • Įsitikinkite, kad parengėte kompiuterį darbui su parašo elektroninis.lt laikmena, kaip nurodyta puslapyje „Paruošti kompiuterį“.
  • Patikrinkite, ar dokumento dydis neviršija leistino dydžio. Savitarnoje pasirašomo dokumento dydis ribojamas iki 5 MB, GoSign - iki 6 MB.
  • Jei dokumentą skenuojate, rekomenduojame visų pirma skenuotą dokumentą išsaugoti JPG formatu, o tada konvertuoti į PDF formatą.
1. Kompiuteryje turi būti įdiegta SafeSign Standard (G$D USB kriptografiniam raktui arba Lustinei kortelei + skaitytuvo tvarkyklės) arba SafeNet (Aladdin eToken PRO USB) tvarkyklė, atidarius SafeSign Standard arba SafeNet turite matyti savo duomenis (vardas pavardė).
2. Naršyklėje turi būti importuoti šakniniai sertifikatai.
3. Kompiuteryje turi būti atnaujinta JAVA programa (www.java.com).
4. Kompiuteryje turi būti Adobe Reader XI versija.
Taip, parašą elektroninis.lt gali įsigyti:
  • užsienio valstybių piliečiai (ne Europos Sąjungos ir Šengeno erdvei priklausančių valstybių, kurios nėra Europos Sąjungos narės, piliečiai), turintys leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje (kortelę). Daugiau informacijos, kaip įsigyti el.

Elektroninis.lt parašas suteikiamas pilnametystės (18 metų) sulaukusiems Lietuvos Respublikos piliečiams, užsienio valstybių (ne Europos Sąjungos ir Šengeno erdvei priklausančių valstybių, kurios nėra Europos Sąjungos narės) piliečiams, turintiems leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje (kortelę), ir Europos Sąjungos ir Šengeno erdvei priklausančių valstybių, kurios n

Užsienio valstybėje išduotas el. parašas Lietuvoje galioja tuo atveju, jei el. parašo teikėjas yra įtrauktas į Patikimų teikėjų sąrašą. Daugiau informacijos apie tai galite rasti Ryšių reguliavimo tarnybos puslapyje. Registrų centro sistemose (įskaitant www.gosign.lt) dokumentus galima pasirašyti šių sertifikavimo centrų išduotu el.

Nuo 2017 m. kovo 7 d. Mozilla Firefox interneto naršyklė (52 versija) nutraukė išorinių plėtinių (NPAPI) (įskaitant JAVA) palaikymą, todėl naudotis stacionariu el. parašu su Mozilla Firefox interneto naršykle nepavyks. Rekomenduojame naudoti Internet Explorer interneto naršyklę.
 
Daugiau informacijos galite rasti šioje nuorodoje.


 Nuo 2017 m. kovo 7 d. Mozilla Firefox naršyklė (52 versija) nutraukė išorinių plėtinių (NPAPI) (įskaitant JAVA) palaikymą, todėl naudotis stacionariu el. parašu su Mozilla Firefox interneto naršykle nepavyks. Rekomenduojame naudoti Internet Explorer interneto naršyklę.
 

Tokiu atveju Jums reikėtų atvykti į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį su asmens tapatybės dokumentu (kuriame nurodyta nauja pavardė) ir turima el. parašo laikmena ir įrašyti naujus el. parašo sertifikatus, kurie galios 2 metus.  Sertifikatų išdavimas šiuo atveju kainuos kaip sertifikatų atnaujinimo atveju. Sertifikatai atnaujinami per 1 darbo dieną. 
  • Jei turite elektroninis.lt parašą USB laikmenoje arba lustinėje kortelėje, Jums reikia atvykti į Registrų centro filialą arba skyrių su el. parašo laikmena ir asmens tapatybės dokumentu. Paslauga mokama.
  • Jei naudojate el. parašą telefone, prašome kreiptis į savo mobiliojo ryšio operatorių.